מידע למתנדבים

בעמוד זה תוכלו למצוא את כל הפרטים על ההתנדבות בפסטיבל אייקון. גם אם התנדבתם בעבר – עדיין אנו ממליצים לכם לקרוא את העמוד הזה, ובדרך גם לחזק את העיניים ולשפר את כישורי הקריאה שלכם. שימו לב – השנה חלו שינויים בתנאים ובהטבות למתנדבים.

המתנדבים הם הפסטיבל עצמו, ובלעדיהם הוא אינו יכול להתקיים. בה בעת, הם זוכים לראות את הפסטיבל גם מאחורי הקלעים, להכיר מתנדבים נוספים ואנשי סגל בעלי תחומי עניין דומים לשלהם, וגם לעזור לקהל ולהכיר את המרצים ואת המנחים.

משימות הפתוחות למתנדבים בפסטיבל:

קופאים: מאיישים את קופות הפסטיבל ומוכרים כרטיסים לאורחי הפסטיבל.

מוכרים בדוכן יד-שניה: לדוכן זה יכולים אורחי הכנס להביא ספרים, סרטים וחפצים אחרים ולמכור אותם. המתנדבים בדוכן אחראים לקלוט את הפריטים המיועדים למכירה, למכור אותם לכל המעוניין, ולהתחשבן בסוף היום עם המוכרים.

מודיעין: כמה פעמים רצית לדעת איפה מתרחשת ההרצאה המאלפת הבאה ולא ידעת את מי לשאול? המתנדבים בדוכן המודיעין ידעו את כל מה שצריך לדעת על הכנס, ועוד כמה דברים שלא באמת חייבים לדעת, ויענו על שאלותיהם של אורחי הכנס.

דוכן האגודה: מאיישים את דוכן אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, רישום חברי אגודה חדשים ומכירת שנתונים ומרצ'נדייז.

אפסנאות: מישהו צריך לספק לסגל הפסטיבל את הציוד הלוגיסטי ולוודא שהטושים לא יאזלו מוקדם מדי. על כך אחראי האפסנאי.

גופרים: יחידת העילית של הפסטיבל: המתנדבים שדואגים בין היתר, שכל בקבוק מים יימצא בדיוק במקום ובזמן שבו יזדקקו לו.

שמירת חפצים: השומרים חסרי המורא של הפסטיבל. אורחי הפסטיבל מגיעים עם תיקים, מזוודות, חרבות מעץ, אלות מספוג ושלל חפצים אחרים שיקרים לליבם. חלקם מופקדים בחדר שמירת החפצים, שבו אחראים תמיד שני מתנדבים להשגיח שהכל יישאר במקומו.

סדרנים: בין האירועים, עומדים בכניסה לאולמות ומפקחים על כך שאורחי הפסטיבל ייכנסו לאירועים בזמן ועם הכרטיס המתאים. בזמן האירועים, נמצאים בתוך האולם ומפקחים על התנהלותם התקינה.

בנוסף לתפקידים הללו, בתחילת הפסטיבל ובסופו נקיים הקמה ופירוק של מתחם הפסטיבל. בהתאם למסורת, גם השנה ההקמה תהיה לפני הפירוק.

כרטיסים לאירועים:

כרטיסי חינם לאירועים הם דרכו של פסטיבל "אייקון 2010: מבעד למראה" לומר למתנדבים שלו תודה ולתגמל אותם. המתנדבים זכאים לכרטיסים לאירועים שיתקיימו בימי ההתנדבות שלהם. מספר הכרטיסים המוקצב למתנדבים בכל אירוע הוא מוגבל, כך שאנו ממליצים להירשם להתנדבות בהקדם כדי לשפר את סיכוייכם לקבל את כל הכרטיסים שביקשתם. בנוסף, הרשמה מוקדמת להתנדבות משפרת את סיכוייו של המתנדב לזכות בשיבוץ המוצלח ביותר במשמרת המועדפת עליו.

איך מתנדבים?

ההתנדבות מותרת מגיל 15 ומעלה. מתנדבים שטרם מלאו להם 18 מתבקשים להוריד את טופס אישור ההורים המצורף בתחתית העמוד, להחתים אחד מהוריהם ולהחזיר לנו את הטופס באחת משתי דרכים:

  • סריקת הטופס החתום ושליחתו לדואל volunteers@iconfestival.org.il.
  • מסירת הטופס החתום באחת מהכשרות המתנדבים.

שימו לב! לא ניתן להתנדב בלי אישור חתום!

הכשרת מתנדבים:

תאריכי הכשרות המתנדבים יפורסמו בקרוב. במהלך ההכשרה תכירו את ראשי הצוותים השונים, תתוודעו בצורה טובה יותר לתפקידים שאותם תתבקשו לבצע ואולי תוכלו גם לזרוק עלינו עגבניות. זה המקום הטוב ביותר לשאול שאלות.

אז מה עושים עכשיו?

– אם יש לכם עוד שאלות בנוגע להתנדבות, כתבנו במיוחד בשבילכם דף שאלות ותשובות.

– אם אין שאלות נוספות, אתם מוזמנים לגשת להרשמה המוקדמת להתנדבות

– נותרו לכם בעיות או שאלות? פנו אלינו בדואל volunteers@iconfestival.org.il ותקבלו תשובה מהירה.

לחצו כאן להורדת טופס אישור הורים