תחרות הקוספליי

תחרות הקוספליי של פסטיבל "אייקון 2022: התעוררות"

תחרות הקוספליי השנתית של פסטיבל אייקון היא מהתחרויות המרכזיות בישראל המקדמות את התחום ומעניקה לזוכים בה פרסים למימוש במגוון אתרי אינטרנט פופולריים. בין הקטיגוריות הבולטות מהשנים האחרונות:

שיפוט קוספליי טכני: תחרות הביצוע הטכני מיועדת למתחרות ומתחרים שהכינו את התחפושת בעצמם ללא עזרה מקצועית. אפשר להיעזר בסיוע חיצוני ללא תשלום בתנאי שלא יכלול הכנה של חלק מרכזי של התחפושת. אם יש ספק, פנו להנהלת התחרות במייל לפני תום מועד ההרשמה. 

סקיטים: תחרות מבוססת סרטונים בעלי אופי תיאטרלי בהשתתפות המתחרה. הסקיט יכול לכלול את כל מרכיבי ההופעה – שירה, ריקוד, משחק, אפקטים אמנותיים וכל דבר שיסייע למתחרים להציג את הדמויות להן עשו קוספליי. אורך כל סרטון סקיט: 2-1 דקות.

רוח הפסטיבל: תמונות קוספליי ברוח נושא הפסטיבל השנה: “התפתחות”. יש להגיש תמונה של המתחרה בקוספליי וקטע טקסט קצר שמסביר מדוע התמונה או הקוספליי מעבירים את נושא הפסטיבל באופן הטוב ביותר. 

איפור קוספליי: תמונות קוספליי ששמות דגש על איפור בהשראת תמונת רפרנס קנונית. על המתחרה לשלוח תמונת איפור פנים או גוף שתהיה כמה שיותר מיוחדת. אפשר, אך לא חובה, לכלול איפור אפקטים ופרוטזות. היצירה יכולה להיות זהה לרפרנס או בהשראתו בלבד, כולל דמויות שאינן אנושיות. 

מידע מפורט על התחרות לשנת 2022 יעלה לדף זה בחודש יולי.

לכל בעיה, שאלה או תיקון הנוגעים להרשמה, פנו להנהלת התחרות בכתובת cosplay@iconfestival.org.il.