מלגת הקוספליי ע"ש ארז קויש ז"ל

אודות המלגה

ארז קויש ז"ל, היה אוהד נלהב של מדע בדיוני, קומיקס, קוספליי, מנגה ואנימה. הוא הלך באדיקות לפסטיבל אייקון וכנס עולמות ואהב מאוד להתחפש – למשל לג'וקר, ניק פיורי, מגינבו ועוד. הוא עודד את אחיו, בני דודיו וחבריו להשתתף בכנסים ורובם אכן הצטרפו בשמחה. ב-22 ביוני 2018 ארז נפטר באופן פתאומי, בגיל 21 בלבד.

משפחתו של ארז, בשיתוף פסטיבל אייקון, שמחים להעניק מלגה לזכרו, בסך של 750 ש"ח לכל זוכה, המיועדת לכל קוספלייר התופר בעצמו או מייצר בעצמו את התלבושת, ונועדה לעודד את פיתוח התחביב בקהילה הישראלית. המלגה תוענק לעד שני זוכים.

למעבר לתקנון המלגה לחצו כאן

חובה לקרוא את התקנון לפני ההרשמה למלגה.

למעבר לטופס ההרשמה למלגה לחצו כאן

ההרשמה למלגה תתחיל ב-30 באוגוסט 2023 ותסתיים ב-22 בספטמבר 2023.

על ארז קויש

ארז הוא הבן הבכור למשפחת קויש, אח גדול אוהב ומסור לשני אחיו הצעירים. מגיל צעיר הוא נכנס לנעלי אביו (גם פיזית), עזר לאֶחיו להכין שיעורי בית, היה להם מורה דרך וחבר נפש לעת צרה. ליבו הרחב לא נעצר בגבולות המשפחה אלא עטף את הסובבים אותו, החל בתלמידים חדשים בבית הספר וכלה בהתייצבות איתנה נגד חרם בבית הספר. גם כשחבר חווה אובדן, הוא לא מש ממנו.

ארז שירת בשירות הלאומי כחוקר זיהוי פלילי במשטרה, כתב מערכי הדרכה והתחבב מאוד על עמיתיו. הוא גילה ראש גדול, אחראיות ורצינות, אך גם נתן בלי הרף ודאג לשוטרים סביבו כמו היו בני משפחה.

ארז היה חובב נלהב של מדע בדיוני, קומיקס, קוספליי, מנגה ואנימה. דרך הפייסבוק הוא פגש חברים מכל רחבי הארץ שהיו "שרופים" כמוהו על התחביב. הם נפגשו בכנסים ובאירועים נוספים וארז הזכיר להם מתי המפגשים מתקיימים ודאג שיבואו. הוא עודד גם את אחיו ובני הדודים שלו לקחת חלק בפעילויות החובבים.

ארז היה קוספלייר, שחקן משחקי לוח וקופסה ומבקר קבוע בפסטיבל אייקון. בין חלומותיו, שלא הספיק להגשים, הוא רצה לדובב סרטים מצוירים, לצאת ללימודים בארה"ב ולטייל בחו"ל.

לקראת פסטיבל אייקון 2018 החל ארז להכין הרצאה על הרקולס – השוואה בין הסרט של דיסני לדמות המקורית מהמיתולוגיה. ביום שישי, 22 ביוני 2018 הוא נפטר באופן פתאומי, כשהוא בן 21 בלבד.

יהי זכרו ברוך.

ארז קויש ז"ל, 1997-2018