נגישות

אנחנו באייקון מודעים לכך שלא כל המתחמים בפסטיבל נגישים מספיק לאנשים עם מוגבלות. השנה אנו עורכים פיילוט שנועד להגדיל את הנגישות של המתחמים ולהיות קשובים יותר לצורכי ההנגשה, למרות מגבלות המבנים.

להלן פירוט הנגישות של מתחמי הפסטיבל על פי סוג המוגבלות:

מוגבלות בתנועה, שימוש בכיסאות גלגלים והליכונים

הסינמטק: נגיש במלואו לאנשים עם מוגבלות.

אשכול פיס: קיימת מעלית שמובילה לקומה העליונה. הכניסה אליה היא דרך אשכול 2. כדי להשתמש בה פנו לעמדת המודיעין בכניסה לאשכול הפיס או לאחראית הנגישות של הפסטיבל בטלפון 058-643-2082.

שער הכניסה למתחם הפסטיבל מול אשכול הפיס יהיה פתוח.

עירוני א': המפלס העליון של הקומה הראשונה של בניין העירוני, שבו נמצאים חדר סדנאות 1, חדר הילדים וההוביטון, יהיה נגיש (גם להורים עם עגלות) מהכניסה הצפונית של הבניין כניסה חדשה שלא הייתה פתוחה בפסטיבלים קודמים.

המפלס התחתון של הקומה הראשונה של העירוני, שבו נמצאים מתחם שמירת החפצים וחדרי הקוספליי, יהיה נגיש מהכניסה הדרומית של הבניין מכיוון מגרש הכדורסל והזירה (גם להורים עם עגלות). בין המפלסים מפרידות כעשר מדרגות.

הקומות העליונות של בית הספר אינן נגישות.

שירותים: שירותים נגישים לאנשים בכיסאות גלגלים נמצאים בסינמטק ובקומה הראשונה של אשכול הפיס.

 

דרכי גישה

על מנת לעבור בין אשכול הפיס לבניין עירוני א' מומלץ להשתמש בכניסה הצפונית של בית הספר ולעבור דרך מגרש החנייה. הדרך שעוברת דרך מגרש הכדורסל אינה מונגשת לחלוטין למעבר כיסאות גלגלים והדוחק בה רב.

לאירועים שמתקיימים במגרש הכדורסל ובזירה אפשר להגיע דרך השער הדרומי שעל רחוב הארבעה ודרך הכניסה הדרומית של העירוני (מכיוון המגרש).

על מנת לעבור בין אשכול הפיס לסינמטק מומלץ לצאת מהשער שמול הכניסה לאשכול הפיס, לפנות ימינה לרחוב הארבעה ומשם להגיע לסינמטק.

על מנת לעבור בין עירוני א' לסינמטק מומלץ לצאת מהכניסה הדרומית של בית הספר אל השער הדרומי ברחוב הארבעה (הכניסה למגרש), או לצאת דרך הכניסה הצפונית של בית הספר ומשם לשער הכניסה לאשכול הפיס.

יש לקחת בחשבון שהדרך ברחוב הארבעה עמוסה בדרך כלל.

לחצו כאן להורדת קובץ PDF של מפת המתחם של פסטיבל אייקון (לא כולל סינמטק תל אביב)

חדרי הלינה אינם נגישים לאנשים בכסאות גלגלים.

 

הנגשות נוספות

חניה: שלושה מקומות חניה במתחם הפסטיבל שמורים לכלי רכב עם תו נכה (הכניסה מרחוב דה-וינצ'י). בנוסף קיימים חניונים עם מקומות חניה נגישים בקרבת הפסטיבל וברחוב הארבעה ואפשר להגיע מהם ישירות לסינמטק, לעירוני א' ולאשכול הפיס.

 

מלווים: באשכול הפיס ובעירוני א' בלבד בעלי תעודת נכה יוכלו להיכנס לאירועים עם מלווה בלי צורך ברכישת כרטיס נוסף. אנא פנו למנהלי הקופות בעת איסוף הכרטיסים או רכישתם.

 

כניסה מוקדמת לאירועים: אנשים עם מוגבלויות יכולים להיכנס לאירועים מוקדם וללא תור. לכניסה מהירה פשוט פנו לסדרן.

 

קופות: אנשים עם מוגבלות שרוצים לרכוש כרטיסים יוכלו לפנות ל"קופת הבירורים" באוהל הקופות, כדי לא לעמוד בתור הרגיל ולקבל שירות מיידי.

 

עמידה בתורים: תינתן קדימות בכל התורים במתחם הפסטיבל (יד שנייה, שמירת חפצים, רכישת כרטיסים) לבעלי מוגבלויות ולבעלי תעודת נכה.

 

כתוביות לכבדי שמיעה: ברוב הסרטים בפסטיבל יש כתוביות, בדרך כלל באנגלית. חפשו את הפרטים על כל סרט באתר הפסטיבל ובתוכנייה.

 

לשאלות נוספות ולבקשות מיוחדות, פנו אלינו בדוא"ל access@iconfestival.org.il או בטלפון 052-5856600 (אפשר גם להשאיר הודעה בווטסאפ או ב-SMS).