אייקון Kids

מתחם הילדים החדש של פסטיבל אייקון מתארח בסינמטק תל אביב! בכל בוקר יפעל בלובי החדש של הסינמטק מתחם הפעלות חינמי, הכולל סדנת יצירה, "ממלכת קרטוניה" – מבוך בתים גמדיים מקרטון ופינת ניסויים מדעיים. מגוון סדנאות קולנוע לילדים וסרטים מדובבים יתקיימו באולמות הסינמטק. 

האירועים מתקיימים בסינמטק תל אביב. כרטיסים: בקופות הסינמטק ובאתר האינטרנט של הסינמטק.

עיר הילדים

לובי הסינמטק יהפוך לממלכת קרטוניה.

הילדים נכנסים לעולם חלומי בו הם מתחבאים, מחפשים, נעלמים ומתגלים במבוך של קרטונים, בתים גמדיים ובית קפה מיניאטורי.

הם יוכלו לבנות מגדלים, ליצור טירה אישית קטנה מקרטון ולהרגיש כמו גדולים.

 

 סדנת יצירה פנטסטית

פעילות חווייתית לקטנטנים. כאן תוכלו ליצור עם ילדכם דמות למזכרת מעולמות הפנטזיה האהובים, כמו דרקון שיעוף על כנפי הדמיון וינשוף שישמור על הדואר.

את הדמויות ניצור יחד בסדנה מחומרים צבעוניים וקלים לעבודה. בכל חצי שעה יחל סבב חדש, עם דמות חדשה לגמרי.

 

וגם – פינת "חווידע" של ניסויים לילדים ופינת צילום עם מסך ירוק – מסך הקסם בו תוכלו להיות בכל מקום שתבחרו.

הכניסה בחינם.

 

למעבר להזמנת כרטיסים אנא לחצו על שמות האירועים:

 

קורס: סרטים בשלושת המינים

במשך שלושה ימים תגלו את הסודות של השחקנים ויוצרי הסרטים, איך משחקים מול מצלמה ובאמצעות טאבלטים תלמדו לצלם, לערוך וליצור סרטונים קצרים אישיים שאתם משלכם.

לגיל 14-8 לפי קבוצות גיל. הקורס כולל ציוד.

קורס, 8-10.10, חדרי סדנאות 2, 3

הרצאה: פיקסאר לקטנטנים

אירוע חווייתי ומצחיק לכל המשפחה, שמיועד לקהל הצעיר ביותר ויוקדש לאנשים שהמציאו את האנימציה הממוחשבת. בהסבר משולב בסרטים הקצרים של "פיקסאר" נגלה את הסיפורים האמיתיים מאחורי "צעצוע של סיפור", "מפלצות בע"מ", "הקול בראש" ואחרים. המפגש ישלב הקרנת הסרטים הקצרים, רבים מהם זכו בפרס האוסקר ונועדו להכשיר את דור במאי העתיד של פיקסאר.

מגיל 3 ומעלה, 60 דקות.

בידור, 8.10, אולם 3, 10:00

הקרנת סרט: טרולים

פופי היא המנהיגה האופטימית של הטרולים ולצדה ההיפך המושלם שלה, בראנצ'. ביחד, צמד הטרולים יוצא להרפתקה שתיקח אותם הרחק מעבר לעולם המוכר להם. סרט פנטזיה מוזיקלי סוחף ומרגש לכל המשפחה.

ארה"ב, 2016

בימוי: מייק מיטשל, וולט דורן

מדובב לעברית | מגיל 5 ומעלה, 80 דקות

סרט, 8.10, אולם 3, 11:30

הקרנת סרט: הפיה לילי וחד הקרן

אגדה על מסע ההרפתקאות של הפיה לילי אל ממלכת כחוליה, יחד עם חד הקרן ושאר החברים מוורודיה. לילי חייבת לשחרר את בני הממלכה השכנה מכישוף קר אשר גרם לכל הארץ להתכסות בקרח ובשלג.

גרמניה, 2011

בימוי: אנסגר נייבואר, הוברט ויילנד

מדובב לעברית | מגיל 3 ומעלה, 72 דקות

סרט, 8.10, אולם 4, 10:30

מופע: מלכת השלג

מופע אינטימי וחווייתי המבוסס על סיפור הפנטזיה המפורסם מאת הנס כריסטיאן אנדרסן, בכיכובו של איתן מושקובסקי. במהלך המופע יעלו ילדים על הבמה, יצטלמו וייחשפו לקסם הקולנועי שעל המסך הגדול.

לגיל 6-3, 45 דקות

מופע לקטנטנים, 8.10, אולם 4, 12:30

מפגש: בובות ופעלולים בקולנוע

מפגש לילדים בהנחיית אלון גור אריה. כמה אנשים צריך כדי להפעיל את מיס פיגי? איך גורמים לשחקנים לקפוץ אל תוך מפל ולמכוניות לרחף באוויר? כיצד משלבים אנימציה ממוחשבת עם בני אדם? במפגש לילדים ולכל המשפחה שישאיר אתכם פעורי פה, יסופר על פעלולים ואפקטים בקולנוע. מהקומיקאי באסטר קיטון שבנה בתים מעופפים ועד לשילוב של בובות וגרפיקה ממוחשבת בסרטים של היום.

מגיל 5 ומעלה, 60 דקות

סדנה, 9.10, אולם 3, 10:00

הקרנת סרט: ביג פוט ג'וניור

אדם, נער בודד בן 13, מחליט לצאת למשימה נועזת על מנת לחשוף את זהותו המסתורית של אביו. עד מהרה הוא מגלה כי אביו הוא היצור האגדי ביגפוט, שהסתתר ביער במשך שנים על מנת להגן על עצמו ועל משפחתו מפני תאגיד גדול המעוניין לערוך עליו ניסויים מדעיים. במהלך ניסיונותיו לבלות עם אביו ולפצות על הזמן האבוד, אדם מגלה שהוא ניחן בכוחות מיוחדים, אולם עקבותיו מובילות גם את התאגיד אל ביגפוט.

ארה"ב, 2017

בימוי: בן סטאסן, ג'רמי דגרוסון

מדובב לעברית | מגיל 5 ומעלה, 92 דקות

סרט, 9.10, אולם 3, 11:30

הקרנת סרט: מבצע ביצה

חיים, ילד שגדל בספארי ברמת גן ולא עזב אותו מעולם, נקלע למסע מרמת גן לשמורת גמלא שברמת הגולן עם ביצת נשרים נדירה. חיים, המדבר את שפת החיות, מתמודד עם שני נוכלים שמתכננים לגנוב את הביצה במטרה להפוך אותה למנה שתזכה אותם בפרס הראשון בתכנית בישול. בעזרת ילדה בעלת תושייה הוא מנסה להחזיר את הביצה והגוזל שבתוכה לחיק משפחה.

ישראל, 2017

בימוי: אלון גור אריה

שחקנים: יהורם גאון, טל מוסרי, חיים אוסדון, ירון ברלד, שלומי קוריאט, דנה אברהם סמו

עברית | מגיל 4 ומעלה, 90 דקות

סרט, 9.10, אולם 4, 11:00

סדנה: פעלולים עם ההורים

בסדנה חווייתית משותפת לילדים ולהורים נלמד יחד מגוון פעלולי מצלמה וקסמים שניתן לעשות באמצעותה. איך הופכים לענקים או לגמדים? איך נעלמים פתאום? ההורים והילדים יצלמו יחד סצנות קצרות. הסדנה כוללת ציוד צילום.

מגיל 4 ומעלה, 60 דקות

סדנה, 9.10, חדר סדנאות 1, 10:30, 12:30

מפגש: סרטי פנטזיה לילדים

מפגש לילדים בהנחיית דנה קסלר, על סרטי פנטזיה לילדים ועל יצורים דמיוניים האהובים על ילדים ברחבי העולם, מדרדסים קטנים וכחולים, דרך פיות קטנות, טרולים עם שיער צבעוני ועד דרקונים יורקי אש.

מגיל 5 ומעלה, 60 דקות

סדנה, 10.10, אולם 3, 10:00

הקרנת סרט: הדרקון הראשון שלי 2

חלפו חמש שנים מאז הצליח הנער היקאפ להביא שלום בין הדרקונים לבני שבטו. עתה הוא נתקל במשימה כבדת משקל – למנוע משליט שאפתן להקים צבא דרקונים ולהשתלט על העולם. אחד מסרטי ההמשך המעולים של השנים האחרונות מציע הנאה בכל היבט: אנימציה מרשימה של נופים פנטסטיים, דמויות המתמודדות עם שאלות מורכבות ועלילה שיש בה הרפתקאה, מתח, תושייה וגבורה.

ארה"ב, 2014

בימוי: דין דבלויס

מדובב לעברית | מגיל 6 ומעלה, 105 דקות

סרט, 10.10, אולם 3, 11:30

הקרנת סרט: דרדסים: הכפר האבוד

מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה במטרה לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים. בר-מוח, בר-כוח, ביש-גדא ודרדסית מוצאים את עצמם במרוץ לעבר עמקי היער האסור המלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את המקום המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל.

ארה"ב, 2016

בימוי: קלי אסברי

מדובב לעברית | מגיל 5 ומעלה, 89 דקות

סרט, 10.10, אולם 4, 11:00