תחרות התחפושות בחסות קומיקאזה

תחרות התחפושות של "אייקון 2019: זיכרונות"

המתחפשים והמתחפשות של אייקון הם חלק בלתי נפרד מהפסטיבל, ותחרות התחפושות היא המקום המתאים ביותר לתת להם את הכבוד שהם ראויים לו, לאפשר להם להציג את יכולותיהם בפני השופטים והקהל, וכמובן לזכות בפרסים! התחרות בחסות קומיקאזה.

התחרות השנה תחולק לשתי קטגוריות:

 

  1. תחרות הביצוע הטכני:

התחרות מיועדת לכל מי שהכין את התחפושת בעצמו, ללא עזרת איש מקצוע. היא תתחלק למסלול "עיצוב קנוני", המיועד למי שהתבסס על עיצוב רשמי של הדמות, ומסלול של "עיצוב מקורי" המיועד לתחפושות בעיצוב שאינו רשמי (פאן-ארט, ג'נדר בנדר וכו'). בתחרות יבחנו אתכם שופטים טכניים מוכשרים, שיבחנו בקפידה כל תחפושת לפרטי פרטים!

 

  1. תחרות הסקיטים – עלייה לבמה:

קטגוריית הסקיטים מיועדת לכל מתמודד שמעוניין להציג את הדמות שלו על הבמה דרך משחק, שירה, ריקוד וכו'. משתתפי התחרות הזאת אינם חייבים לתפור במו ידיהם את התחפושת (כלומר אפשר להתחרות בה בתחפושת קנויה). כל מי שמעוניינים להוכיח את יכולותיהם הדרמטיות מוזמנים להירשם!

 

דגשים חשובים:

תחרות הסקיטים – ההשתתפות במסלול זה כרוכה בשיפוט מקדים, שבו השופטות יתבססו על סרטון הקדמה שישלחו המתמודדים בהתאם לתקנון התחרות.

הרשמה משולבת לתחרות הביצוע הטכני וגם לתחרות הסקיטים – תיעשה בשני טפסים נפרדים. מתמודדים יצטרכו לעבור בהצלחה את שלב השיפוט המקדים במסלול אחד או יותר על מנת שיורשו לעלות על הבמה:

  • במקרה של קבלה לתחרות הסקיטים המתמודד יעלה לבמה בכל מקרה, גם אם השופטים לא יקבלו אותו לתחרות התחפושות. במקרה הזה המתמודד יוכל לזכות רק במסגרת תחרות הסקיטים.
  • במקרה של אי קבלה לתחרות הסקיטים המתמודד יעלה לבמה רק אם השופטים הטכניים יקבלו אותו לתחרות התחפושות. עם זאת, הוא לא יוכל להציג את הסקיט המלא על הבמה ויוכל לזכות רק במסגרת תחרות התחפושות.
  • מתמודד שנרשם לשני המסלולים במקביל ולא צלח את השיפוט באף אחד מהמסלולים לא יהיה זכאי לעלות לבמה.

 

בפסטיבל אייקון 2019 יוענקו זוג פרסים מיוחדים:

  1. פרס "רוח הפסטיבל", שייבחר ויוענק בידי הנהלת הפסטיבל,  למתחפש/ת או קבוצת המתחפשים שיעבירו בצורה הטובה ביותר (בתחפושת או בסקיט) את רוח הפסטיבל ואת הנושא השנתי שלו: "זיכרונות".
  2. פרס "ההופעה המרשימה ביותר" למתחפש/ת או קבוצת מתחפשים בקטגוריות של תחרות הביצוע הטכני (לא כולל סקיטים). הפרס יוענק למתמודד/ים שיעבירו בצורה הטובה ביותר את מהות הדמות בה בחרו (בעלייה לבמה שאינה סקיט) בשקלול עם הציון הטכני שניתן להם במעמד השיפוט המקדים.

שימו לב – יש לקרוא בעיון את התקנון טרם ההרשמה.

טופס הרשמה לתחרות התחפושות- תחרות הביצוע הטכני

טופס הרשמה לתחרות התחפושות- תחרות הסקיטים

לתקנון המלא של תחרות התחפושות – אייקון 2019   (תקנון זה מתייחס הן לתחרות הביצוע הטכני והן לתחרות הסקיטים)

לכל בעיה, שאלה או תיקון הנוגעים להרשמה, פנו להנהלת התחרות בכתובת cosplay@iconfestival.org.il.

חדש בפסטיבל – מלגת הקוספליי ע"ש ארז קויש  – למעבר לדף המידע ולהרשמה

 

 

שופטי תחרות הביצוע הטכני

שני פאיבישנקו: פעילה בתחום הקוספליי שמונה שנים, שפטה בתחרויות סקיטים וזכתה כמה פעמים בתחרויות קוספליי בארץ, כולל זכייה במקום השלישי במוקדמות לתחרות WCS. מתמחה בעיצוב פאות, כולל עיצוב אישי בהזמנה, ומתמקדת בקוספליי מתחום האנימה.

לעמוד אינסטגרם עם תיק עבודות

 

אופיר אבן צור: JustBeFriend, פעיל כשמונה שנים בתחום הקוספליי. זכה בכמה תחרויות קוספליי וסקיטים של אמא"י (ארגון מנגה ואנימה ישראל), השתתף בתחרויות מאסקרייד בחו"ל, העביר תוכן בכנסי עבר והשתתף בפאנלים בנושאי קוספליי. שפט בתחרויות סקיטים ובתחרות התחפושות של אייקון 2018. מתמחה בייצור פרופס ומתמקד בקוספליי מתחום הגיימינג.

לעמוד אינסטגרם עם תיק עבודות

 

קרן לין: פעילה בתחום הקוספליי כ-11 שנים. התנדבה כסגל בכנסים רבים וזכתה כמה פעמים בתחרויות קוספליי בארץ. מתמחה בפרופס ושריונות ומתמקדת בקוספליי מתחומי הגיימינג והאנימה.

לעמוד אינסטגרם עם תיק עבודות

 

שופטי תחרות הסקיטים

ענן גיבסון: קוספליירית מזה כעשור. השתתפה במחזות זמר, שפטה והנחתה תחרויות קוספליי. בוגרת לימודי אנימציה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ונציגת ישראל בתחרות WCS לשנת 2019.

לעמוד הפייסבוק

 

 

יובל פישר: קוספליירית מזה כשמונה שנים ובוגרת קורס תדמיתנות. השתתפה במחזות זמר והנחתה תחרויות קוספליי. נציגת ישראל בתחרות WCS לשנת 2019.

לעמוד אינסטגרם עם תיק עבודות