תחרות התחפושות

תחרות התחפושות של פסטיבל אייקון שוב בפתח!

בשל ההיענות הרבה, ההרשמה לתחרות נסגרה. אנו מודים לכל המשתתפים ומחכים לראות אתכם ואת יצירותיכם בפסטיבל.

אוהבים את הדוקטור העשירי? ראיתם את “הנסיכה הקסומה” עשרות פעמים? חולים על קומיקס? תסרוקות אנימה מתלבשות לכם בול על הראש? זה הזמן להקים אותם לחיים! תחרות התחפושות של אייקון 2016 יוצאת לדרך ואתם יכולים להיות הדמות האהובה עליכם וגם לזכות בפרסים! בתפירה, בהכנת אביזרים או במשחק, התחרות היא המקום שלכם להראות את כישוריכם ואת אהבתכם לדמויות.

התחרות תתקיים ביום השני של אייקון בשעה 16:00 בסינמטק תל אביב.

התחרות מחולקת לשלושה מסלולים:

1.      מסלול התחפושות המקוריות: המתמודדים יידרשו להכין את התחפושות שלהם וייבחנו על ידי פאנל השופטים לפני האירוע (בשעות 15:00-10:00. שעת השיפוט של כל מתמודד תיקבע במהלך ההרשמה).

2.      מסלול התחפושות הקנויות: המתמודדים יבואו בתחפושות שלא הכינו בעצמם, ייבחנו מול הקהל בלבד ויקבלו ציון מהשופטים על הייחוד של התחפושת ועל אופן ההצגה שלה מול קהל.

3.      מסלול המשחקים: ברוח הפסטיבל ייערך השנה מסלול שיוקדש לנושא של אייקון השנה: “משחקים”. הפרס יינתן למתמודדת או המתמודד שיעבירו את נושא זה באופן המוצלח ביותר בתחפושת שלהם לדעת השופטים.

 

צוות השיפוט: סבטה רוד, ניקול נוסוביצקי, מירב ארליך

מנחת אירוע התחרות: יובל פישר

  

 


 

 

תקנון תחרות התחפושות – אייקון 2016

   

מסלול התחפושות המקוריות

1. השתתפות
    במסלול התחפושות המקוריות יוכלו להשתתף אך ורק מתמודדים שייצרו את התחפושת שלהם בעצמם, בתפירה או בהרכבה. קבוצות יוכלו להשתתף במסלול הזה רק אם כל התחפושות של הקבוצה הוכנו בידי אחד או יותר מחברי הקבוצה. מי שלא יעמדו בתנאי הזה יוכלו להתמודד במסלול התחפושות הקנויות.

2. ההרשמה
    מספר המתמודדים מוגבל וייתכן שלא כל הנרשמים יתקבלו.

    א. קטגוריות ומכסות:

        1. יחידים – עד 30 מתחרים.

        2. קבוצות – שני אנשים ומעלה. הנהלת התחרות תהיה רשאית להגביל את מספר חברי הקבוצה משיקולי מקום. עד 10 קבוצות מתחרות.
            ייתכן שהמכסות ישונו בהתאם לעומס שייווצר באחת מהקטגוריות. אם כן, תצא על כך הודעה.

    ב. אופן ההרשמה: ההרשמה תתאפשר רק באופן מקוון, מראש. המתמודדים ימלאו את פרטיהם בטופס ההרשמה.
        למייל אישור קבלת הרשמה תוכלו לצרף קבצי מוזיקה ותמונת רקע שאיתם תרצו לעלות לבמה – פורמט ההגשה, בהתאם להנחיות שיימסרו למתחרים.

3. השיפוט
    לאחר ההרשמה תימסר למתמודדים השעה שבה יצטרכו להתייצב בפני שופטי התחרות ביום התחרות, 19 באוקטובר 2016. משתתפים שנרשמו מראש יתבקשו להגיע לדוכן המודיעין של אייקון באשכול פיס כחצי שעה לפני המועד שנקבע להם ולאשר את הגעתם. לאחר אישור ההגעה יוכלו המתחפשים לחכות לתורם בחדר ההכנה הצמוד לחדר השיפוט.
    שימו לב! מתחרים שיאחרו להגיע לשעת השיפוט שלהם יימחקו מהרשימה ויידרשו להירשם שוב בדוכן המודיעין. הרישום מחדש יהיה על בסיס מקום פנוי. במקרה של בעיה אפשר לבקש להזיז את שעת השיפוט בתיאום מראש עם מנהל תחרות התחפושות.

    א. מתמודדים שיגיעו להירשם אחרי שהמכסה התמלאה יוכלו להיכנס לרשימת המתנה ויוזמנו להתייצב לתחרות אם נרשמים אחרים יבטלו את השתתפותם או ייעדרו.

    ב. ביום התחרות יגיעו המתמודדים לחדר השיפוט בין 10:00 ל-12:30 ובין 13:00 ל-14:30, בהתאם למועד שנקבע להם בעת ההרשמה. על המתמודדים לבוא לבושים בתחפושת במלואה. מומלץ להקדים ולהגיע עשר דקות לפני המועד שנקבע לשיפוט כדי למנוע איחורים ועיכובים.

    ג. לפני השיפוט יוכלו המתמודדים להמתין לתורם בחדר ההכנה הצמוד לחדר השיפוט. בחדר יהיו חומרים לתיקון תחפושות, שתייה ומקומות ישיבה. בחדר השיפוט יפגשו המתמודדים את צוות השופטים ויינתנו להם חמש דקות להציג את עצמם.

4. הקריטריונים
    המתמודדים ייבחנו על פי הקריטריונים הבאים:

    א. יצירה עצמאית: מידת העצמאות בתחפושת – כמה ממנה הכינו המתמודדים במו ידיהם.

    ב. יצירתיות: מקוריות בתהליך ההכנה וחשיבה יצירתית בבחירת החומרים והבנייה.

    ג. דמיון לדמות: אם יש לדמות מקור התייחסות ספציפי (למשל דמות מסרט), המתמודדים יקבלו ציון על הדמיון וההשקעה בפרטים.

    ד. איכות הביצוע: תפירה נקייה, מראה מלוטש ואיכות הגימורים.

    ה. מקוריות: בונוס יינתן לרעיונות מקוריים ומיוחדים.

5. ההצגה:

    א. בשעה 15:30 ביום התחרות, יתבקשו כל המתמודדים להגיע לאולם האירוע כדי להשתתף בתדריך לפני ההצגה מול הקהל. מומלץ להקדים כדי למנוע עיכובים.

    ב. בשעה 16:00 תחל ההצגה בסינמטק תל אביב, שתכלול אזור ישיבה למתמודדים. המנחה יזמין את המתמודדים לעלות לבמה בתורם ולכל מתמודד או קבוצת מתמודדים יינתנו שתי דקות כדי להציג את תחפושותיהם לעיני הקהל והשופטים.

    ג. בזמן ההצגה תושמע ברקע מוזיקה רלוונטית לדמות, אם הוגשה כזו.
        בהרשמה מראש: המתחרים יוכלו לבקש להשמיע קטע רלוונטי על ידי משלוח קבצי קול בתגובה למייל אישור ההרשמה, בפורמט שיוגדר בהנחיות שיישלחו להם. בתיאום מראש יתאפשר להיעזר במיקרופונים ובמקרן.

    שימו לב! ההצגה מול הקהל היא אחד הקריטריונים החשובים בשיפוט, לכן חישבו על דרך מקורית ומשעשעת ככל האפשר לעלות איתה לבמה.

 

מסלול התחפושות הקנויות

1. ההשתתפות
    המסלול פתוח למתחפשים (יחידים וקבוצות) שמשתמשים בתחפושת קנויה או שנתפרה על ידי אדם שאינו המתחרה עצמו (תופר/ת, חבר/ה, בן/בת משפחה וכדומה). בנוסף, המסלול יאפשר ליוצרי תחפושות שאינם מעוניינים להשתתף בתחרות בעצמם להציג את התחפושת שלהם באמצעות שליח.

2. ההרשמה
    במסלול התחפושות הקנויות יוכלו להתמודד עד 20 משתתפים. ההרשמה תיעשה על בסיס מקום פנוי – כל הקודם זוכה.

    א. הרשמה מוקדמת: המתמודדים ימלאו את פרטיהם בטופס הרשמה מקוון.
        בתגובה למייל אישור ההרשמה תוכלו לצרף את המוזיקה ותמונת רקע שאיתם תרצו לעלות לבמה – פורמט ההגשה, בהתאם להנחיות שיימסרו למתחרים.

    ב. ההרשמה במהלך הפסטיבל: תתבצע בדוכן המודיעין. על המתמודדים להגיע לדוכן המודיעין באשכול פיס ביום השני של הפסטיבל (19/10) בשעות 14:30-10:00 ולהירשם.

3. ההצגה
    א. על המתמודדים להגיע בשעה 15:30 לאולם האירוע כדי להשתתף בתדריך לפני ההצגה מול הקהל. מתמודד שלא יגיע לתדריך יאבד את מקומו. מומלץ להקדים כדי למנוע עיכובים.

    ב. בשעה 16:00 תחל ההצגה בסינמטק, שתכלול אזור ישיבה למתמודדים. המנחה יזמין את המתמודדים לעלות לבמה לפי תור ולכל מתמודד או קבוצת מתמודדים יינתנו שתי דקות כדי להציג את תחפושותיהם לעיני הקהל והשופטים.

    ג. בזמן ההצגה תושמע ברקע מוזיקה רלוונטית לדמות, אם הוגשה כזו. כדי להשמיע שיר או קטע מוזיקה רלוונטי במהלך ההצגה יש למסור קובץ MP3 על כונן נייד (דיסק און קי) בדוכן המודיעין בזמן ההרשמה.

4. השיפוט
    המתמודדים במסלול התחפושות הקנויות יישפטו רק בעת הצגת התחפושת.

5. הקריטריונים
    המתמודדים יישפטו על פי הקריטריונים הבאים:

    א. הצגה: הצגה מקורית, מעניינת ומשעשעת מול הקהל תזכה את המתמודדים בנקודות.

    ב. מקוריות: בונוס יינתן על רעיונות מקוריים ומיוחדים.

  

מסלול המשחקים

1. בהתאם לנושא הפסטיבל השנה, המוקדש ל”משחקים”, יחולק מעבר לפרסים הרגילים גם פרס מיוחד לתחפושת שתייצג בעיני השופטים באופן הכי מוצלח את נושא הפסטיבל. בשיפוט תילקח בחשבון גם ההופעה.

  

ההכרזה על הזוכים

1. הזוכים יוכרזו בסוף התחרות ויוזמנו לעלות שוב לבמה לקבלת הפרסים.

2. באירוע הסיום של אייקון יוקרנו צילומים של התחפושות הזוכות, והזוכים יוזמנו להגיע ולהציג את תחפושותיהם באירוע.