אורח הכבוד – צ'רלס סטרוס

צ'רלס סטרוס

צ'רלס סטרוס הוא סופר מדע בדיוני בריטי. הוא נולד בשנת 1964 בעיר לידס באנגליה, עסק ברוקחות ולמד מדעי המחשב. וסיפורו הקצר הראשון, "The Boys", ראה אור בשנת 1987 ומאז הוא פרסם עוד עשרות סיפורים וספרים. ספר הביכורים שלו, "Singularity Sky" ראה אור בשנת 2003 והעניק לו את המועמדות לפרס הוגו, וכעבור שנתיים הוא זכה בהוגו לראשונה על ספרו "The Concrete Jungle".

סטרוס זכה לפרסום רב במיוחד על ספרו "אקסלרנדו", שראה אור בעברית בהוצאת "יניב" וזיכה אותו בפרס לוקוס בשנת 2006. כמו כן התפרסמו בעברית שני הספרים הראשונים בסדרת "נסיכי הסחר" שלו, הנמצאת על הגבול בין הפנטזיה למדע הבדיוני. בשנת 2016 צפוי לצאת לאור ספרו החדש "Dark State".

סטרוס עוסק מגיל צעיר גם במשחקי תפקידים. בשנות ה-70 וה-80 כתב תכנים למשחק הוותיק "מבוכים ודרקונים", שפורסמו במגזין משחקי התפקידים האנגלי "ננס לבן" ולאחר מכן באסופת המפלצות Fiend Folio. חלק מהיצורים שברא מוכרים כיום כמעט לכל שחקן מבוכים ודרקונים, ובהם הסלאאדי הכאוטיים והעמים האחים-אך-יריבים גית'יאנקי וגית'זראי. ב-2010 יצא לאור משחק התפקידים "The Laundry", המבוסס על סדרת ספריו "תיקי המכבסה" ועוסק בסוכנות ביון על-טבעי.

במהלך ביקורו בפסטיבל נשמע ממנו על ספרו החדש ועל יצירותיו המוכרות בתחום הספרות ומשחקי התפקידים גם יחד, נארח אותו לפאנל שאלות ותשובות, נקיים אירועי חתימות, סדנת כתיבה ועוד.