התנדבות

בעמוד זה תוכלו למצוא את כל הפרטים על ההתנדבות בפסטיבל אייקון. הרישום להתנדבות יצא לדרך.

גם אם התנדבתם בעבר – עדיין אנו ממליצים לכם לקרוא את העמוד הזה ולגלות מה התחדש השנה.

המתנדבים הם הפסטיבל עצמו, ובלעדיהם הוא אינו יכול להתקיים. בה בעת, הם זוכים לראות את הפסטיבל גם מאחורי הקלעים, להכיר מתנדבים נוספים ואנשי סגל בעלי תחומי עניין דומים לשלהם, וגם לעזור לקהל ולהכיר את המרצים ואת המנחים.

משימות שפתוחות בפני המתנדבים בפסטיבל:

קופאים: מאיישים את קופות הפסטיבל ומוכרים כרטיסים לאורחי הפסטיבל.

מוכרים בדוכן היד השנייה: לדוכן הזה יכולים אורחי הפסטיבל להביא ספרים, סרטים וחפצים אחרים ולמכור אותם. המתנדבים בדוכן אחראים לקלוט את הפריטים המיועדים למכירה, למכור אותם לכל המעוניין ולהתחשבן \עם המוכרים בסוף היום.

מודיעין: כמה פעמים רצית לדעת איפה מתרחשת ההרצאה המאלפת הבאה ולא ידעת את מי לשאול? המתנדבים בדוכן המודיעין יידעו את כל מה שצריך לדעת על הפסטיבל, ועוד כמה דברים שלא באמת חייבים לדעת, ויענו על שאלותיהם של אורחי הפסטיבל.

דוכני העמותות המארגנות: מאיישים את דוכני העמותות המארגנות, רושמים חברים חדשים ומוכרים שנתונים ומרצ’נדייז.

אפסנאות: מישהו צריך לספק לסגל הפסטיבל את הציוד הלוגיסטי ולוודא שהטושים לא יאזלו מוקדם מדי. על כך אחראי האפסנאי.

גופרים: יחידת העילית של הפסטיבל: המתנדבים שדואגים, בין היתר, שכל בקבוק מים יימצא בדיוק במקום ובזמן שבו יזדקקו לו.

שמירת חפצים: השומרים חסרי המורא של הפסטיבל. אורחי הפסטיבל מגיעים עם תיקים, מזוודות, חרבות מעץ, אלות מספוג ושלל חפצים אחרים שיקרים ללבם. חלקם מופקדים בחדר שמירת החפצים, שבו אחראים תמיד שני מתנדבים להשגיח שהכל יישאר במקומו.

סדרנים: בין האירועים עומדים בכניסה לאולמות ומשגיחים שאורחי הפסטיבל ייכנסו לאירועים בזמן ועם הכרטיס המתאים. בזמן האירועים הם נמצאים בתוך האולם ומפקחים על התנהלותם התקינה.

מתנדבי הקמה ופירוק: נוסף על התפקידים הללו, בתחילת הפסטיבל ובסופו נקיים הקמה ופירוק של מתחם הפסטיבל. בהתאם למסורת, גם השנה ההקמה תהיה לפני הפירוק.

כרטיסים לאירועים

כרטיסי חינם לאירועים הם דרכו של פסטיבל אייקון לומר למתנדבים שלו תודה ולתגמל אותם. המתנדבים זכאים לכרטיסים לאירועים שיתקיימו בימי ההתנדבות שלהם. מספר הכרטיסים המוקצב למתנדבים בכל אירוע מוגבל, כך שאנו ממליצים לכם להירשם להתנדבות בהקדם כדי לשפר את סיכוייכם לקבל את כל הכרטיסים שביקשתם. בנוסף, מתנדב יקבל כרטיסים לכל יום שבו הוא מתנדב, ולכן יותר ימי התנדבות משמעותם יותר כרטיסים חינם לאותו מתנדב. בנוסף, הרשמה מוקדמת להתנדבות משפרת את סיכוייו של המתנדב לזכות בשיבוץ המוצלח ביותר במשמרת המועדפת עליו.

איך מתנדבים?

כדי להירשם להתנדבות יש למלא את טופס ההרשמה להתנדבותההתנדבות מותרת מגיל 15 ומעלה. מתנדבים שטרם מלאו להם 18 מתבקשים להוריד את טופס אישור ההורים, להחתים אחד מהוריהם, לסרוק את האישור החתום ולשלוח אותו לדוא"ל volunteers@iconfestival.org.il.

שימו לב! אם אתם מתחת לגיל 18, לא תוכלו להתנדב בלי אישור חתום!

 

הכשרת מתנדבים:

תאריכי הכשרות המתנדבים יימסרו במועד סמוך יותר למועד הפסטיבל. במהלך ההכשרה תכירו את ראשי הצוותים השונים, תתוודעו בצורה טובה יותר לתפקידים שתתבקשו לבצע ואולי תוכלו גם לזרוק עלינו עגבניות. זה המקום הטוב ביותר לשאול שאלות.

אז מה עושים עכשיו?

– ממלאים את טופס ההרשמה להתנדבות.

– אם אתם מתחת לגיל 18, תתבקשו גם להחתים את ההורים על טופס אישור הורים. אנא שמרו אותו אצלכם עד לתדריך המתנדבים (ניתן לשלוח אותו גם במייל).

– נותרו לכם בעיות או שאלות? פנו אלינו בדוא”ל volunteers@iconfestival.org.il ותקבלו תשובה מהירה.

התנדבות – שאלות ותשובות

למה בכלל צריך מתנדבים? אין איזה מפעל בסין שמארגן פסטיבלים? היינו שמחים אילו היה מפעל בסין שמארגן פסטיבלים, אבל אין כזה. פסטיבל אייקון מנוהל ומאורגן על ידי אנשים מכל הארץ, ונעשה כל-כולו על טהרת ההתנדבות וללא מטרת רווח. כדי שהפסטיבל יוכל לצאת אל הפועל יש צורך בהמון אנשים שיוכלו להיות בהמון מקומות ולעשות המון דברים. צריך אנשים שימכרו את הכרטיסים, שיכניסו אנשים לאולמות, שיפעילו את המקרנים, שיקימו את התפאורה, שינפיקו ציוד מהאפסנאות ושישמרו על החפצים של אורחי הפסטיבל מכל משמר. את כל אלה עושים המתנדבים.

למה לי בכלל להתנדב? בראש ובראשונה, ההתנדבות היא חוויה מהנה וחיובית, דבר שמתבטא היטב באחוז הגבוה של האנשים החוזרים להתנדב שנה אחרי שנה. המתנדבים זוכים לראות את הפסטיבל מזווית בלתי שגרתית, חוזים ב”מאחורי הקלעים” של הפקת פסטיבל גדול ופוגשים מקרוב מרצים, מנחים וכמובן את כל יתר המתנדבים החולקים איתם את אותם תחביבים.

ולבסוף – המתנדבים מקבלים כרטיסים חינם לכל האירועים שירצו ביום ההתנדבות שלהם (עד שיאזלו הכרטיסים שהוקצו לכך). ככל שמתנדבים ביותר ימים מקבלים יותר כרטיסים.

איך עובד הקטע של הכרטיסים? איך אני בוחר אילו כרטיסים חינם לקבל ואיך אני מקבל אותםלאחר שתפורסם תוכניית הפסטיבל אנו נשלח טופס לכל המתנדבים הרשומים ונבקש מהם להודיע לאילו אירועים ירצו לקבל כרטיסים. ביום ההתנדבות יוכל כל מתנדב לסור לעמדת המודיעין ויקבל מעטפה מהודרת שבה ייטמנו הכרטיסים שהזמין.

כמה זמן כל משמרת? יהיה לי זמן לעשות דברים חוץ ממשמרות? כמובן! אורכה של משמרת רגילה יעמוד על 5-4 שעות, אך יהיו תפקידי התנדבות ספציפיים ומשמרות שבהן התפקיד יתארך קצת יותר. בכל המקרים ייוותר למתנדב די והותר זמן ליהנות מאירועי היום.

אני חייב להתנדב בכל ימי הפסטיבל? מובן שלא. עם זאת, ככל שתתנדב יותר ימים כך יגדלו סיכוייך לקבל את המשמרות הנוחות לך ביותר ותקבל יותר כרטיסי חינם.

השתכנעתי – אני מוכרח להירשם להתנדבות באייקון! איך אפשר לעשות את זה? כל מה שצריך הוא למלא את טופס ההרשמה להתנדבות זה לא יכאב, מבטיחים! בנוסף, במידה ואתם מתחת לגיל 18 אנא הדפיסו והחתימו את אחד ההורים על טופס אישור הורים.

מילאתי את הטופס! באמת לא כאב, אבל… מתי אדע איפה שיבצתם אותי? שיבוץ המתנדבים ייערך סמוך יותר למועד הפסטיבל. מידע נוסף יימסר בהמשך.

באמת צריך לבוא להכשרת המתנדבים? מה יהיה שם? המטרה העיקרית בהכשרת המתנדבים היא לאפשר למתנדבים לדעת מה הם עומדים לעשות במשמרת שלהם, וגם להכיר אותנו ואת המתנדבים האחרים. שימו לב – לא תתאפשר התנדבות בלי השתתפות באחת מהכשרות המתנדבים.

כמו בכל הדברים, גם כאן נמצא תמיד את הדרך הכיפית, המעניינת והמצחיקה ביותר להעביר את ההכשרה. אנו מתחייבים לארגן לכם אירועים מעניינים, מבדרים, ענייניים, ומה שהכי חשוב – בסוף ההכשרה ידע כל אחד ואחד מכם בדיוק מה לעשות כשיגיע ליום ההתנדבות. מועדי ההכשרות ומקומן יימסרו בהמשך.

מה פתאום הגבלת הגיל הזאת? מה אם אני רק בן 13? אנחנו שמחים מאוד לראות אנשים צעירים שרוצים לתרום מזמנם לטובת הפסטיבל. לצערנו, מסיבות חוקיות אי אפשר להתנדב בפסטיבל לפני גיל 15. אם בגיל 15 עדיין תרצו להתנדב, נקלוט אתכם בשמחה.

אני מתחת לגיל 18. זו בעיה? שום בעיה! אם עברת את גיל 15, כל שעליך לעשות הוא להחתים את הוריך על טופס אישור הורים ולהעביר אותו אלינו בקובץ סרוק. שכחת להחתים את הטופס? עדיין אין שום בעיה – כל שעליך לעשות הוא להגיע לגיל 18 והבעיה תיפתר מעצמה.

יש לי עוד שאלות! מה עושיםכותבים לנו מייל! אנו זמינים 23 שעות ביממה במייל volunteers@iconfestival.org.il.