תחרות הקוספליי

הקוספלייריות והקוספליירים של אייקון הם חלק בלתי נפרד מהפסטיבל, ותחרות הקוספליי היא המקום המתאים ביותר לתת להם את הכבוד שהם ראויים לו, לאפשר להם להציג את יכולותיהם בפני השופטים והקהל, וכמובן לזכות בפרסים!
תחרות הקוספליי השנתית של פסטיבל אייקון היא מהתחרויות המרכזיות בישראל המקדמות את התחום ומעניקה לזוכים בה פרסים למימוש במגוון חנויות פופולריות. 

בתחרות השנה תהיינה הקטגוריות הבאות:

  1. רוח הפסטיבל:
    בקטגוריה הזאת ישתתפו כל המתחרים והמתחרות. הפרס יוענק לקוספליירית, הקוספלייר או קבוצת קוספליירים שביטאו בצורה הטובה ביותר, בקוספליי או בסקיט, את הנושא השנתי של פסטיבל אייקון 2022: התעוררות.

  2. תחרות הביצוע הטכני:
    התחרות מיועדת לכל מי שהכין את הקוספליי בעצמו, ללא עזרת איש מקצוע. היא תתחלק למסלול "עיצוב קנוני", המיועד למי שהתבסס על עיצוב רשמי של הדמות, ומסלול של "עיצוב מקורי" המיועד לקוספליי בעיצוב שאינו רשמי (פאן-ארט, ג'נדר בנדר וכו'). בתחרות יבחנו אתכם שופטים טכניים מוכשרים, שיבחנו בקפידה כל קוספליי לפרטי פרטים!

  3. תחרות הסקיטים – עלייה לבמה:
    קטגוריית הסקיטים מיועדת לכל מתמודד שמעוניין להציג את הדמות שלו על הבמה דרך משחק, שירה, ריקוד וכו'. משתתפי התחרות הזאת אינם חייבים לתפור במו ידיהם את הקוספליי (כלומר אפשר להתחרות בה בקוספליי קנוי). כל מי שמעוניינים להוכיח את יכולותיהם הדרמטיות מוזמנים להירשם!

דגשים חשובים:

תחרות הסקיטים – ההשתתפות במסלול זה כרוכה בשיפוט מקדים, שבו השופטות יתבססו על סרטון הקדמה שישלחו המתמודדים בהתאם לתקנון התחרות.

במקרה של קבלה לתחרות הסקיטים המתמודד יעלה לבמה בכל מקרה, גם אם השופטים לא יקבלו אותו לתחרות הקוספליי. במקרה הזה המתמודד יוכל לזכות רק במסגרת תחרות הסקיטים.
במקרה של אי קבלה לתחרות הסקיטים המתמודד יעלה לבמה רק אם השופטים הטכניים יקבלו אותו לתחרות הקוספליי. עם זאת, הוא לא יוכל להציג את הסקיט המלא על הבמה ויוכל לזכות רק במסגרת תחרות הקוספליי.
מתמודד שנרשם לשני המסלולים במקביל ולא צלח את השיפוט באף אחד מהמסלולים לא יהיה זכאי לעלות לבמה.

לחצו כאן לקריאת תקנון התחרות

חובה לקרוא את התקנון לפני ההרשמה לתחרות.

לחצו כאן לטופס ההרשמה לתחרות הקוספליי

ההרשמה לתחרות פתוחה עד ה-15 בספטמבר.

לכל בעיה, שאלה או תיקון הנוגעים להרשמה, פנו להנהלת התחרות בכתובת cosplay@iconfestival.org.il.