פרס עינת

פרס עינת לסיפורת ספקולטיבית קצרה, על שם עינת פלג ז"ל

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז"ל מכריזות בזאת על תחרות סיפורים מקוריים בתחום הספרות הפנטסטית והספקולטיבית: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. התחרות נערכת מדי שנה לקראת פסטיבל אייקון, המתקיים בחול המועד סוכות, ואשר ייערך השנה ב"אשכול פיס" בתל-אביב ב-28-26 בספטמבר 2010. על סיפורים המוגשים לתחרות לעסוק בנושא הפסטיבל: "מבעד למראה".
תוצאות התחרות יוכרזו במהלך פסטיבל "אייקון 2010" ויזכו את מחברי שלושת הסיפורים המצטיינים בפרסים כספיים.

השנה ייפתח לראשונה במסגרת פרס עינת מסלול תחרות נוסף המיועד לבני נוער. נערים ונערות עד גיל 18 המגישים סיפור לתחרות יוכלו לבחור אם להשתתף במסלול התחרות הרגיל או להעדיף על פניו את המסלול המיוחד לצעירים. סיפורים שיישלחו לתחרות הצעירים ייבחנו מול סיפוריהם של בני נוער אחרים והשופטים יונחו להתחשב בעת בחינת נסיפור ושיפוטו בגילם של משתתפי המסלול. מחבר הסיפור המצטיין במסלול הצעירים יזכה בפרס כספי. הסיפורים שיגיעו למקום השני והשלישי יזכו את מחבריהם בפרסי ספרים מסדרת "גרף צעיר", מתנת הוצאת גרף, ביניהם "הפירמידה האדומה" מאת ריק ריירדן, סדרת "פרסי ג׳קסון והאולימפיים" מאת ריק ריירדן, "הבריון של ארצ׳ר" מאת דיאנה ווין ג׳ונס ו-"סבריאל" מאת גארת׳ ניקס.

פרטים נוספים וכללי השתתפות ניתן למצוא בתקנון הפרס. משלוח סיפור לתחרות ייחשב הסכמה לכללי התקנון. למען הסר ספק, תקנון הפרס הרגיל חל גם על המשתתפים במסלול הצעירים, בשינויים המתחייבים.

את הסיפורים ניתן להגיש עד 15 באוגוסט 2010, בשעה 23:00.

את הסיפורים יש לשלוח בדואל בלבד, להנהלת התחרות. חובה לציין שם, דרכי התקשרות ואת המסלול שאליו הסיפור מיועד (רגיל/צעירים). אם הסיפור מיועד למסלול הצעיר, יש לציין גם את גילו של הכותב. לאחר בדיקת הסיפורים ואישור עמידתם בתקנון הם יועברו אל צוות השופטים – הסופרים והעורכים ורד טוכטרמן, יואב אבני ורוני גלבפיש – ויפורסמו באתר ללא שם הכותב.