תחרות הקוספליי

תחרות הקוספליי של "אייקון 2020: בחירות"

השנה עקב מגבלות הקורונה, תחרות הקוספליי של פסטיבל אייקון תתקיים במתכונת וירטואלית. אנו מזמינים אתכם מוזמנים לשלוח תמונות דרך טופס הרשמה ייעודי, בלי כל הגבלה על כמות הקטגוריות הפתוחות לכל משתתפת ומשתתף. לאחר השיפוט המקדים, התמונות של הקוספליירים שיצברו את הניקוד הגבוה ביותר יפורסמו באתר הפסטיבל ובעמוד הפייסבוק של אייקון 2020. באירוע הסיום המקוון של הפסטיבל יוכרז זוכה אחד בכל קטגוריה. 

הקטגוריות:

שימו לב! פרט ל"קוספליי משפחתי", כל הקטגוריות מיועדות למשתתפים יחידים. אין לשלוח תמונות של קוספליי בזוגות או בקבוצות. 

קוספליי בעידן הקורונה: קוספליי הכולל מסכת אף ופה מעוצבת ברוח הדמות. מותר להשתתף בקטגוריה עם מסכה קנויה, בתנאי שהמתמודדת תעשה בה שינוי משמעותי. הקטגוריה מוקדשת למסכות בעיצוב מקורי, כך שהיא איננה מתאימה לקוספליי של דמויות שחובשות מסכה כחלק מהעיצוב הקאנוני שלהן.

רוח הפסטיבל: תמונות קוספליי ברוח נושא הפסטיבל השנה: "בחירות". יש להגיש תמונה של המתמודדת בקוספליי וקטע טקסט קצר שמסביר מדוע התמונה או הקוספליי מעבירים את נושא הפסטיבל באופן הטוב ביותר. 

קוספליי ביתי: תמונות הכוללות שימוש בפריטים ביתיים על מנת לשחזר פריים או סצנה קאנוניים של דמות מתוך מדיום רלוונטי. תמונת רפרנס קאנונית תפורסם ליד התמונה המשוחזרת. 

דבר והיפוכו– קוספלייריות שצולמו בעצמן בשתי תמונות הופכיות זו לזו. שתי התמונות חייבות להציג את אותה מתמודדת, אך הניגוד פתוח לפרשנות אישית – למשל דמות של נבל מול גיבור, ניגודי צבעים חדים וכן הלאה. מומלץ להוסיף הסבר כתוב על הבחירה בניגודים הללו. 

איפור קוספליי: תמונות קוספליי ששמות דגש על איפור בהשראת תמונת רפרנס קאנונית. על המשתתפת לשלוח תמונת איפור פנים או גוף שתהיה כמה שיותר מיוחדת. אפשר אך לא חובה לכלול איפור אפקטים ופרוטזות. היצירה יכולה להיות זהה לרפרנס או בהשראתו בלבד, כולל דמויות שאינן אנושיות. 

קוספליי משפחתי: הקטגוריה מיועדת למשפחות בכל טווחי הגיל האפשריים, שישלחו תמונה אחת של קוספליי בהשראת דמויות או תוכנית רלוונטית. אין חובה להכין את התלבושות לבד; מומלץ לשתף כמה שיותר בני משפחה. 

שימו לב – לפני ההרשמה יש לקרוא את התקנון בעיון.

לחצו כאן למילוי טופס ההרשמה לתחרות

לכל בעיה, שאלה או תיקון הנוגעים להרשמה, פנו להנהלת התחרות בכתובת [email protected].

מומלץ בחום – מלגת הקוספליי ע"ש ארז קויש  – למעבר לדף המידע ולהרשמה

 

שופטים

צוות השופטים

את קטגוריית "רוח הפסטיבל" יעניקו מנהל הפסטיבל תומר שלו ומנהלת התוכן רוני קרופניק.

שופטות הקטגוריות קוספליי בעידן הקורונה, דבר והיפוכו, קוספליי ביתי וקוספליי משפחתי:

יובל פישר: קוספליירית מזה כשמונה שנים ובוגרת קורס תדמיתנות. השתתפה במחזות זמר והנחתה תחרויות קוספליי. נציגת ישראל בתחרות WCS לשנת 2019.

תיק עבודות 

ענן גיבסון: קוספליירית מזה כעשור. השתתפה במחזות זמר, שפטה והנחתה תחרויות קוספליי. בוגרת לימודי אנימציה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ונציגת ישראל בתחרות WCS לשנת 2019.

תיק עבודות

נסטיה סימנובסקי: קוספליירית 13 שנה, זכתה בתחרויות בארץ ובחו"ל ושופטת קוספליי ותיקה.

שופטי קטגוריית איפור קוספליי

קריסטינה מרטיננקו: בת 24, קוספליירית מאז 2013, בוגרת קורסים של איל מקיאג' משנת 2015 וחברה בצוות ההוראה במכללה בשנה האחרונה. סטודנטית לתואר ראשון באופנה בבצלאל. מעבירה הרצאות על קוספליי ואיפור בכנסים בארבע השנים האחרונות.

אביתר עינה: בן 30, מלמד בבית ספר לאיפור ומאפר כבר קרוב לעשור.