שאלות נפוצות

האם הכניסה למתחם הפסטיבל היא בתשלום?

השנה הפסטיבל מתקיים במתכונת וירטואלית. על מנת לצפות בהרצאות ובאירועים העיוניים, וכן להשתתף במשחקי התפקידים ובסדנאות, יש לרכוש "צמיד כניסה" בעלות חד-פעמית, שיקנה לכם גישה לכל אירועי הפסטיבל. שימו לב שמספר המקומות בסדנאות ובמשחקי התפקידים מוגבל ויש להירשם אליהם, ללא תשלום נוסף, לאחר רכישת צמיד כניסה, עד גמר מכסת המקומות המוקצים להם.

פרטים באתר ההזמנות: https://newprogram.icon.org.il/icon2020/

איפה ומתי ייערך הפסטיבל?

פסטיבל אייקון יועבר בשידור חי באינטרנט בין  התאריכים 8-5 באוקטובר 2020 באתר שידורים מיוחד, שיקבלו אליו גישה מי שירכשו "צמיד כניסה" לפסטיבל, באתר הבא: https://newprogram.icon.org.il/icon2020/

כמו כן נפרסם כאן באתר הבית ובדף הפייסבוק של הפסטיבל אודות מספר פעילויות המתוכננות במתחם הדיזנגוף סנטר בתל אביב באותם התאריכים.

האם יש גישה לנכים?

שאלה זו אינה רלוונטית השנה, הפסטיבל מתקיים במרחב הוירטואלי. בשנים בהן מתקיים הפסטיבל במתכונת רגילה בתל אביב, אנו מקפידים על נגישות רבה, ופרט לקומות העליונות של תיכון עירוני א', המתחם נגיש לנכים.

איחרתי לאירוע. האם אוכל להיכנס?

השנה האירועים משודרים עד אליכם הביתה וניתן להיכנס ולצאת מכל אחד מהם ללא מגבלה. עם זאת, חשוב לציין כי כללי כניסת המאחרים לפסטיבל יאכפו בשנים הבאות באופן הבא:

מאחרים יורשו להיכנס לאירועים עד עשר דקות לאחר תחילת האירוע. לאחר מכן ייסגרו הדלתות ולא תותר כניסת מאחרים.
מבקרים שנכנסו לאירוע יורשו לצאת ממנו ולחזור בהצגת הכרטיס. הקפידו לשמור את הכרטיס עמכם עד סוף האירוע.
אם איחרתם לאירוע בגלל אירוע אחר שהתעכב, תוכלו לפנות לאיש סגל (בעל תג אדום) ולהסביר את המצב. הכניסה לאירוע תלויה בשיקול הדעת של איש הסגל האחראי.

האם יש חניה לבאי הפסטיבל?

שאלה זו כמובן אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין.

לידיעתכם לביקור עתידי בשנים הבאות: ישנם אלפי מקומות חניה בחניונים הציבוריים ברחובות ארניה, הארבעה, גדעון ושפרינצק, וכן בחניון שרונה. מידע על חניה מוזלת תמצאו בדף ההטבות למבקרים.

למעבר לדף דרכי הגעה וחנייה.

האם יש תחנת מוניות בקרבת הפסטיבל?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעתכם לצורך ביקור בשנים הבאות – התשובה היא כן, ברחוב אבן גבירול.

האם יש סידורי לינה?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – כמובן. לצורך לינה יש להצטייד בשקי שינה, שמיכות וכלי רחצה. הפסטיבל אינו מספק מזרנים, כך שהלינה מותאמת בעיקר לבני נוער. השירות ניתן ללא תשלום. לצערנו לא תהיינה מקלחות למען הלנים במתחם. לפרטים נוספים אנא פנו לעמוד הלינה.

יש מקום להשאיר עגלה? תיק?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – לצורך אפסון חפצים, לרבות עגלות יד, נפעיל במהלך כל הפסטיבל חדר לשמירת חפצים, על פי השעות המופיעות באתר הפסטיבל. השירות בחינם. לא יתאפשר להשאיר ציוד מעבר לשעות הפעילות. הנהלת הפסטיבל אינה אחראית על אובדן או נזק לציוד.

אפשר להביא את הכלב שלי?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – הכנסת בעלי חיים למתחם אסורה, למעט כלבי נחייה, גורי נחייה באימון וכלבי שירות. הכניסה לכלבי שירות בהצגת תעודת נכה.

האם מותר להכניס נשק?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – בהתאם להוראות המשטרה, אסורה הכניסה למתחמי פסטיבל אייקון עם כל סוג של נשק.

אסורה הכנסת נשק חם או קר, או דמוי נשק חם או קר. הכניסה עם נשק אסורה גם על חיילים, מאבטחים או שוטרים שלא בתפקיד.

ניתן יהיה להיכנס למתחם עם כלי לחימה לשימוש בזירת הקרבות או נשקים כחלק מקוספליי, שברור לעין כי אינם כלי נשק אמיתיים, לפי שיקול דעת הצוות והמאבטחים במתחם.

ולאחסן נשק אפשר?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – לא. נושאי נשק, לרבות חיילים, מתבקשים להימנע מהגעה עם כלי נשק למתחם.

בפני מי אפשר להתלונן על בעיות באירועים, בכרטיסים, אי סדרים, מפגע בטיחותי וכדומה?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – אם נתקלתם בבעיות הקשורות בכרטיסים, ובכלל זה כרטיסים שהוזמנו מראש, פנו לקופת הפסטיבל. לבעיות ותלונות אחרות ניתן לפנות לכל איש סגל הנושא תג אדום, על מנת שיסייע לכם.

מה קורה עם אבדות ומציאות?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – הטיפול באבדות ובמציאות, לרבות ילדים שאיבדו את הוריהם, נמצא באחריות דוכן המודיעין הראשי, הסמוך לקופות.

חפצים שנמצאו במתחם הפסטיבל ולא נמצא להם דורש יישמרו במשך שלושה חודשים מסיום הפסטיבל. בתקופה זו אפשר יהיה לבקש את החפצים בשליחת מייל לכתובת [email protected], תוך ציון פרטי הקשר שלכם ופרטים מזהים של החפץ שאיבדתם.

האם המקומות באירועים מסומנים?

שאלה זו אינה רלוונטית לפסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במלואו אונליין. אך לידיעה כללית לשנים הבאות – לא, אין מקומות מסומנים בפסטיבל.

האם נדרש ידע קודם לשמיעת ההרצאות?

רוב ההרצאות אינן דורשות ידע קודם. במקרה שכן, הדבר יצוין במובלט באתר התוכנייה ובאפליקציה.

האם יפעל מתחם למכירת מוצרי יד שנייה?

השנה, עקב המעבר של הפסטיבל למתכונת של שידורים מקוונים באינטרנט, לא נוכל להציע שירות זה.

ואם יש לי שאלות נוספות?

לפני הפסטיבל הנכם מוזמנים לפנות בכל בירור לכתובת: [email protected]

וכן בצ'ט חי שפועל כבר עתה במערכת הזמנת הכרטיסים וימשיך לפעול במהלך הפסטיבל, בכתובת: https://newprogram.icon.org.il/icon2020/

באילו שעות יהיו הדוכנים פעילים?

השנה יריד הדוכנים של הפסטיבל מתקיים באופן וירטואלי כחלק מאתר השידורים, אליו יקבלו גישה אך ורק מי שירכוש "צמיד כניסה" לפסטיבל. הדוכנים יפעלו 24 שעות ביממה לאורך כל 4 ימי הפסטיבל.

למידע על רכישת צמיד כניסה: https://newprogram.icon.org.il/icon2020/

אני רוצה להקים דוכן בפסטיבל – כיצד ניתן לעשות זאת?

מידע על הקמת דוכנים בפסטיבל מופיע בדף יריד הדוכנים באתר הפסטיבל.

האם יהיו תחרויות בפסטיבל?

בהחלט. פרטים על התחרויות זמינים באתר הפסטיבל.

גם השנה נקיים את תחרות "פרס עינת" לסיפורים קצרים, תתקיימנה תחרות תחפושות ומלגת הקוספליי ע"ש ארז קויש, ונאפשר הצבעה במסגרת השלב האחרון  של "פרס גפן" במהלך הפסטיבל.

היכן יהיה אפשר למצוא תיעוד של הפסטיבל (תמונות) לאחר סיומו?

התמונות יעלו לאתר הפסטיבל ולדף הפייסבוק שלנו.

נתקלתי בבעיה של הטרדה על רקע מיני או אחר בפסטיבל, למי אני פונה?

הנהלת הפסטיבל תטפל ביד נוקשה במקרים כאלה. בכל אירוע כזה אנא דווחו מיידית לאחד מאנשי הסגל. לעיונכם – כללי ההתנהגות של הפסטיבל.

אני רוצה לצלם תמונות, וידאו או להקליט אירוע. יש לכם בעיה עם זה?

תשובה זו מובאת לידיעה כללית מפני שאינה רלוונטית השנה – הפסטיבל מגיע אליכם בשידור חי עד הבית ובמתכונת וירטואלית מלאה – ולכן רלוונטית לשנה הבאה: אפשר לצלם תמונות סטילס באופן חופשי. יש להימנע משימוש בפלאש. צילום בווידאו יותר בפנייה מראש בלבד לאישור מהנהלת הפסטיבל.

האם מותר לעשן? איפה?

תשובה זו אינה רלוונטית השנה כיוון שהפסטיבל מגיע  אליכם עד הבית בשידור חי, אך בשנים בהן הוא מתקיים במתכונתו הפיזית – מתחם הפסטיבל הוא אזור ללא עישון.

האם ניתן להירשם לאגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה דרך האינטרנט? ומה לגבי הרשמה במהלך הפסטיבל?

בהחלט. לפרטים על אפשרויות ההרשמה באמצעות האינטרנט בקרו באתר האגודה. הרשמה במהלך הפסטיבל תתאפשר בדוכן האגודה, והיא תזכה אתכם מיד בהנחת חבר אגודה ברכישת כרטיסים לאירועים, ובעותק חינם של השנתון הספרותי “היֹה יהיה”.

אני שוקל להתנדב. שווה לי?

בשנה רגילה בה הפסטיבל מתקיים במתחם פיזי – מאוד. פרט לעצם חוויית ההתנדבות, כל המתנדבים זכאים לכרטיסים בחינם לאירועים בפסטיבל. לצערנו, אין אפשרות להתנדב במסגרת פסטיבל אייקון 2020, שכן הוא מתקיים במתכונת וירטואלית מלאה.

האם תהיה סוכה במתחם?

השנה הפסטיבל לא מתקיים במתחם פיזי, אך לידיעתכם לגבי השנה הבאה – במתחם תהיה סוכה כשרה פתוחה לקהל.

נגישות