תקנון מלגת הקוספליי ע"ש ארז קויש ז"ל

לחזרה לדף ההסבר המלא על המלגה, לחצו כאן

* התקנון מנוסח בלשון נקבה אך פונה לכל המגדרים

 

 • על המלגה

ארז קויש היה אוהד נלהב של מדע בדיוני, קומיקס, קוספליי, מנגה ואנימה. הוא הלך באדיקות לפסטיבל אייקון וכנס עולמות ואהב מאוד להתחפש – למשל לג'וקר, ניק פיורי, מגינבו ועוד. הוא עודד את אחיו, בני דודיו וחבריו להשתתף בכנסים' ורובם אכן הצטרפו בשמחה. ב-22 ביוני 2018 ארז נפטר באופן פתאומי, בגיל 21 בלבד.

 1. המלגה, בסך 750 שקל לזוכה, מיועדת לכל קוספליירית התופרת בעצמה או מייצרת בעצמה את התלבושת, ונועדה לעודד את פיתוח התחביב בקהילה הישראלית. 
 2. המלגה תוענק לשתי זוכות לכל היותר.
 3. המלגה אינה מחולקת לקטגוריות ואין בהתמודדות עליה הגבלה כלשהי על הכותרים או הז'אנרים.
 4. על המועמדת לעמוד בכל התנאים המפורטים בתקנון. לשאלות פנו בדוא"ל ל-[email protected]
 5. המלגה מנוהלת בידי צוות תחרות הקוספליי של פסטיבל אייקון 2020 (להלן "צוות התחרות"). השיפוט ובחירת הזוכות הם באחריות משפחתו של ארז קויש ז"ל (להלן "המשפחה").
 6. המלגה תוענק במהלך פסטיבל אייקון 2020 (להלן "הפסטיבל").

 

 • הגבלות
 1. ההתמודדות נועדה ליחידות וליחידים בלבד. אין להירשם בזוגות או בקבוצות.
 2. על המתמודדת להיות מעל גיל 16 במועד הפסטיבל. מועמדת צעירה יותר תתבקש למסור אישור הורים חתום במהלך ההרשמה.
 3. תקופת צינון: זוכות עבר במלגת הקוספליי לא יוכלו להתמודד בשנה שאחרי זכייתן.
 4. ההתמודדות על המלגה אסורה על כל סגל תחרות הקוספליי בשנת הענקת המלגה, כולל צוות התחרות וצוותי השופטים.
 5. על המתמודדת ליצור את התלבושת בעצמה. אין להיעזר באיש מקצוע או בכל אדם שקיבל תשלום עבור עבודתו. אפשר להיעזר באדם שלא קיבל תשלום עבור עזרתו, כל עוד לא הכין חלק מרכזי מהתלבושת. המשפחה שומרת לעצמה את הזכות להחליט מה ייחשב לחלק מרכזי, ולפסול מתמודדות שלא עמדו בתנאים.
 6. בכל מקרה לא תאושר התמודדות על בסיס הזמנה בהתאמה אישית או קנייה של פריט לבוש, אביזר, עיצוב פאה וכל פריט אחר שלא עבר שינוי משמעותי בידי המתמודדת. 
 7. המתמודדת תהיה רשאית להשתמש בפריט שאינו מרכזי ואינו מחובר ישירות לתלבושת, כגון כלי נשק ובובות, אך הפריט לא יילקח בחשבון בבחירת הזוכות. אין לשלוח תמונות התקדמות הכוללות את הפריט או לעלות איתו לבמה במועד הענקת המלגה.
 8. עבירה על כל אחד מהסעיפים האלה תפסול את המתמודדת ותמנע ממנה להתמודד על המלגה גם בשנה שאחרי הפסילה. 

 

 • ההרשמה
 1. על המתמודדת למלא את הטפסים הנדרשים בהתאם ללוח הזמנים המפורט כאן. לאחר מילוי הטפסים יישלח דוא"ל אישור בתוך 48 שעות. מתמודדת שלא קיבלה מייל אישור – מוטל עליה ליצור קשר עם צוות התחרות ולוודא שהתמודדותה נרשמה.
 2. חובה על מתמודדת שהחליטה לפרוש אחרי תחילת תהליך ההרשמה לעדכן לאלתר את צוות התחרות על החלטתה.

 

תהליך ההרשמה וההתמודדות

 1. פתיחת ההרשמה: ההרשמה תיפתח ב-16 באוגוסט 2020 ותיסגר ב-17 בספטמבר 2020. 
 2. בטופס ההרשמה תגיש המתמודדת:
  1. עד חצי עמוד של הצגה אישית בכתב, כולל פרטים אישיים, רקע על המתמודדת מעבר לתחביב והקשר או החיבור שלה לתחביב (ראו דוגמה). שימו לב: הטקסט הזה יוקרא כלשונו במעמד הענקת המלגה במקרה שהמועמדת תזכה במלגה. 
  2. שלוש תמונות רפרנס לפחות המציגות את הדמות שעליה התלבושת מבוססת. על התמונות להציג את הדמות מכמה שיותר זוויות. אם התלבושת כוללת פרטים ייחודיים (פרופס, תחרה וכו') מומלץ לצרף תמונות ממוקדות. לפחות אחת מהתמונות חייבת להציג את הדמות במלואה.
  3. פירוט של טכניקות עבודה ייחודיות או פתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות בעת הכנת הקוספליי. מומלץ אך לא חובה.
  4. אם קיימות תמונות התקדמות, מומלץ להוסיף אותן כבר בשלב זה.
 1. סיום ההרשמה: ההרשמה למלגה תיסגר ב-17 בספטמבר 2020. עד למועד הזה יש למלא את טופס ההרשמה ואת טופס הסיום. טפסים שיוגשו במועד מאוחר יותר לא יילקחו בחשבון בעת בחירת הזוכים. מתמודדת שלא השלימה את הרשמתה עד למועד הזה – תיפסל.
 2. טופס סיום ההרשמה יכלול:
  1. לפחות שש תמונות התקדמות שונות, המציגות את התלבושת בשלבי ההכנה השונים שלה. השם של כל קובץ יכלול את שם המתמודדת ותיאור התמונה. 
  2. פירוט מילולי כתוב של מה שרואים בכל תמונה.
  3. לפחות שתי תמונות (חזית וגב) של התלבושת המוכנה על גופה של המתמודדת, כולל פאה, איפור וכל חלק אחר בקוספליי. חשוב שיראו בתמונות את הצללית, את ההתאמה לגופה של המתמודדת וכמה שיותר מחלקי התלבושת. חשוב שהתמונה תהיה ברורה ובאיכות גבוהה. אם יש פרטים שאי אפשר לזהת בתמונה המלאה, מומלץ לשלוח תמונות תקריב באיכות גבוהה שלהם. הקפידו שכל התמונות יהיו מפורטות וברורות.
  4. תמונה ייצוגית אחת באיכות גבוהה של התלבושת שתוקרן במעמד ההכרזה על הזוכות במלגה. התמונה אינה חייבת לכלול צילום גוף מלא, אך עליה לייצג את הקוספליי הזוכה באופן הטוב ביותר. 
  5. המשפחה רשאית לפסול מתמודדת שתגיש תמונות שאינן קרובות מספיק לסיום התהליך, על פי שיקול דעתה.
 1. הזוכות במלגה ייבחרו על פי שיקול דעתה של משפחת קויש. השיפוט בתחרות יתבסס על תמונות ההתקדמות ותמונות התוצר הסופי, על כן חיוני שהתמונות יהיו איכותיות ומחמיאות.

 

 • הענקת המלגה
 1. ההכרזה על זוכות המלגה תיעשה באירוע הסיום המקוון של פסטיבל אייקון 2020.
 2. בשל מגבלות ההתקהלות בתקופת הקורונה, אירוע הסיום יועבר באופן מקוון והזוכות לא יוכלו להגיע לאולם או לעלות לבמה באופן פעיל. 
 3. המלגה תועבר ישירות לחשבון הבנק של כל אחת מהזוכות לאחר ההכרזה. 

 

 

דוגמה לטופס הרשמה תקין

 

 • פרטים אישיים

שם מלא: יהלי יעל

תאריך לידה: 1.1.2000

שם הכותר והדמות בעברית ובאנגלית: Strawberry panic – Nagisa, סטרוברי פאניק – נאגיסה

טלפון: 055-5555555

מייל: [email protected]

 • רקע אישי:

שמי יעל, אני בת 19 מהרצליה ועושה כרגע שנת שירות במכינה בצפון. יש לי שני אחים גדולים וכלבה בשם ג'וי. אני מאוד אוהבת סרטים של מארוול ולפני שלוש שנים החברה שלי ויקי לקחה אותי בפעם הראשונה לכנס עולמות בתל אביב וכך גיליתי על התחביב שנקרא קוספליי. ירשתי מכונת תפירה מדודה שלי, שיש לה סטודיו כלות, והיא לימדה אותי את כל הבסיס. אני נהנית במיוחד לעצב פאות ומאוד לא אוהבת לתפור טיקטקים. אני שמחה מאוד על ההזדמנות להתמודד למלגה שתעזור לי לפתח את התחביב ולהמשיך לעסוק בקוספליי גם בתקופת השירות הצבאי שיגיע בקרוב.

בחרתי בדמותה של נאגיסה כי אני אוהבת מאוד את הסדרה והיא הדמות הראשית.

 • לפחות 3 תמונות רפרנס

דוגמאות לתמונות רפרנס ולמה צירפנו כל אחת מהן, מימין לשמאל:

– תמונה של התלבושת המלאה כולל הצללית

– תמונה ברזולוציה גבוהה יותר (במקור) בדגש על הפרטים בחלק העליון

– תמונה ברזולוציה גבוהה יותר (במקור) שרואים בה בבירור את הנעליים מזווית נוספת

 • טכניקות ייחודיות:

– עיצוב פאה לקוקו גבוה והכנת הגומייה עם החרוזים. אני מתכננת להכין את החרוזים מפימו ולא לקנות אותם.

– מחוך בסיס לבן שנלבש מתחת לשמלה על מנת להגזים את הצללית של הבגד בהתאם לרפרנס. אני מתכננת להכין מחוך מלא, כולל 33 עצמות. את הגזרה אקח ממגזין הגזרות "בורדה", אבל אשנה אותה למידותיי.

– חפתים וצווארון עם דוגמת תחרה, עשויים בד סקובה שלא דורש גימור, שנגזרו ידנית בהתאם לדוגמה ברפרנס.

 

 

דוגמאות לתמונות התקדמות: (לשליחה עם טופס ההרשמה ו/או טופס הסיום)

   

הוצאת גזרה לעניבה. בחרתי לעשות את הפס השחור לפי צורה במקום להשתמש בסרט מוכן, כדי שזה יראה כמה שיותר נקי. גזרה על נייר לפני גזירה מבד.

שרטוט גזרה למחוך. החלטתי לעשות אותו מעשרה חלקים ולהפוך אותו למחוך חצי במקום מחוך שלם כפי שתכננתי במקור. גזרה על נייר לפני גזירה מבד.

תהליך עיצוב הפאה. במקום לאסוף פאה ארוכה לקוקו החלטתי לקנות פאת בסיס קצרה ותוספת שיער בצורת קוקו. כרגע אני מנסה לגרום לקוקו להראות כמה שיותר גבוה ונפוח בעזרת ספריי, לכן רואים בתמונה את התהליך של חלק זה. הפאה בערך במחצית הדרך להיות מוכנה, ואת רוב העבודה על הניקיון והסידור אעשה רק אחרי שהשיער יהיה נפוח מספיק.

בד גזור לפי הגזרה לחצאית הבסיס הלבנה – מימין רואים את הרצועות שיהפכו אחר כך להיות המלמלה במכפלת החצאית.