כללי התנהגות

העמותות המארגנות את פסטיבל אייקון מעוניינות ליצור סביבה בטוחה ונוחה לכל משתתפי הפסטיבל. זהו תקנון המגדיר כללים להתנהגות וכללים למניעת הטרדה מינית. לעיון בתקנון המלא.

הכללים המפורטים בתקנון זה חלים על כל מבקרי, משתתפי ומארגני הפסטיבל ללא יוצא מן הכלל. השימוש בלשון זכר הינו מטעמי נוחיות בלבד, ויש לקרוא את האמור בלשון זכר לפי העניין, כאילו נאמר בלשון נקבה. כללים אלה חלים הן בימי ההתארגנות טרם ואחרי האירוע והן במהלך ימי האירוע עצמו. חשוב לציין שבכל מקרה שומרת לעצמה הנהלת האירוע להרחיק מהמתחם אדם לפי שיקול דעתה.

 

הגשת תלונה לצוות מניעת הטרדות מיניות

בפסטיבל פועל צוות למניעת הטרדות מיניות. בכל מקרה של הטרדה מינית או חשד להטרדה מינית (כולל גם הטרדה מקוונת), ניתן ליצור קשר ישירות עם הצוות באמצעים הבאים:

טלפון: 058-688-1176 (במהלך הפסטיבל בלבד)

דוא”ל: [email protected] (לאורך כל השנה)

פייסבוק: facebook.com/safespacescifi (לאורך כל השנה)

ראש הצוות: ליאת שחר קשתן

ניתן גם לפנות אל קווי הסיוע של מרכזי הסיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית: 1202 – קו נשים ונערות, 1203 – קו גברים ונערים, 02-5328000 – קו הסיוע לגברים ונערים דתיים, סיוע אונליין בצ’אט (ראשון עד חמישי 20:00–00:00), וואטסאפ 052-8361202 (ראשון עד חמישי 17:00–20:00)

כללים למניעת הטרדה (מינית ואחרת) והתנהגות בלתי רצויה בפסטיבל אייקון

התנהגות בלתי רצויה והטרדה הינן: אלימות, הטרדה מינית, השפלה, הפחדה, התקרבות בלתי רצויה לאדם, ביצוע צילום סטילס או וידאו נגד רצונו של המצולם, התגרות והתייחסות פוגענית ו/או גזענית למראה חיצוני, נכות פיזית או נפשית, משקל, צבע עור, דת, גיל, מין, זהות מגדרית, נטייה מינית וכל תכונה אחרת.

הטרדה אסורה באיסור חמור ביחס לכל אדם. הנהלת הפסטיבל לא תגלה סובלנות כלפי המקרים המפורטים בתקנון זה ו/או אחרים בעלי אופי פוגעני.

לעיון בתקנון המלא למניעת הטרדות מיניות לחצו כאן.

 הכללים המפורטים בתקנון זה חלים על כל המבקרים, המשתתפים והמארגנים של פעילויות האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, ללא יוצא מן הכלל.
כללים אלה חלים בכל פעילות האגודה באשר היא וגם בימי ההתארגנות טרם ואחרי האירוע והן במהלך ימי האירוע עצמו.

הנחיות

 

טיפול בתלונות בצוות למניעת הטרדות מיניות או במקרה של הפרת תקנון הפסטיבל

מקרה של הטרדה מינית או כל עבירה אחרת על כללי ההתנהגות בכנס יטופל בחומרה ותוך שיקול דעת. בין אם המקרה דווח לצוות למניעת הטרדות מיניות על ידי הנפגע/ת, בין אם על ידי עד/ת ראייה, ובין אם חברי/ות הצוות למניעת הטרדה מינית עצמם/ן איתרו פגיעה. ייתכן, על פי המקרה, שייקבעו סנקציות/הגבלות מותאמות, כולל אך לא מוגבל להרחקה מהמתחם ללא זכאות להחזר כספי על כרטיסים, או עירוב הרשויות המתאימות, זאת לשיקול הצוות ובהתייעצות עם גורמים מקצועיים.

בכל אירוע שדווח על ידי נפגע/ת, תהיה שקיפות מלאה מול הנפגע/ת בנוגע להחלטות שהתקבלו ולצעדים שיינקטו בעקבות האירוע.