פסטיבל אייקון 2015

facebook

facebook

youtube

twitter

פרס עינת

פרס עינת 2015 יוצא לדרך!

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז”ל מכריזות בזאת על “פרס עינת” – תחרות סיפורים קצרים בז’אנר הספרות הספקולטיבית, במטרה לעודד יצירה ישראלית מקורית.

התחרות נערכת מדי שנה לקראת פסטיבל אייקון, הפסטיבל השנתי למדע בדיוני ופנטסיה, שיתקיים השנה בחול המועד סוכות, 29 בספטמבר עד 1 באוקטובר 2015, באשכול פיס תל אביב ובסינמטק תל אביב.

אנו מזמינים אתכם לכתוב סיפור קצר באחד מהז’אנרים הספקולטיביים: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. על הסיפורים לעסוק בנושא: “הרפתקאות”. הזוכים יוכרזו במהלך פסטיבל אייקון ושלושת הסיפורים המצטיינים יזכו בפרסים כספיים: 1,500 שקל למקום הראשון, 1,000 שקל למקום השני, ו-500 שקל למקום השלישי.

גם השנה יתקיים במסגרת פרס עינת מסלול תחרות נוסף שמיועד לבני נוער. נערים ונערות עד גיל 18 שיגישו סיפור לתחרות יוכלו לבחור אם להשתתף במסלול התחרות הרגיל או להעדיף על פניו את המסלול המיוחד לצעירים. סיפורים שיישלחו לתחרות הצעירים ייבחנו מול סיפוריהם של בני נוער אחרים והשופטים יונחו להתחשב בעת בחינת הסיפור ושיפוטו בגילם של המשתתפים. מחבר הסיפור המצטיין במסלול הצעירים יזכה בפרס כספי.

פרטים נוספים וכללי התחרות המלאים נמצאים בתקנון הפרס. משלוח הסיפורים לתחרות פירושו הסכמה לכללי התקנון. למען הסר ספק, תקנון הפרס הרגיל חל גם על המשתתפים במסלול הצעירים, בשינויים המתחייבים.

בקרו אותנו בפייסבוק לעדכונים שוטפים אודות הפרס

 

בתחרות ישפטו:

– ורד טוכטרמן: סופרת ומתרגמת, כלת פרס גפן לשנת 2003 ו-2010. פרסמה את הספרים “לפעמים זה אחרת” ו”דם כחול”.

יואב אבני:  סופר ומתרגם, חתן פרס גפן בשנים 2010 ו-2012. בין ספריו: רב המכר “שלושה דברים לאי בודד”, “החמישית של צונג’ לוי” ו”הרצל אמר”. ספרו הבא ייצא לאור בשנה הקרובה בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

המועד האחרון להגשת הסיפורים: 10 באוגוסט 2015.

על הסיפורים להיות באורך של 5,000-1,500 מילה ולעסוק בנושא “הרפתקאות”. לא יתקבלו סיפורים שפורסמו בעבר בכל מדיום שהוא או שהוגשו לתחרות בעבר.

את הסיפורים יש להגיש להנהלת התחרות, בדואל בלבד: pras.einat@gmail.com. יש לציין במכתב דרכי התקשרות (דואל וטלפון) ולציין לאיזה מסלול מיועד הסיפור. אם הסיפור מיועד למסלול לצעירים, כתבו את תאריך הלידה של הכותב. לאחר בדיקת הסיפורים ואישור עמידתם בתקנון הם יועברו אל צוות השופטים ויפורסמו באתר ללא שם הכותב.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר הפרס, לחצו לייק בפייסבוק, או כתבו להנהלת התחרות.

אז הרימו שרוולים והתחילו לכתוב. בהצלחה!